SİZİ ARAYALIM

Bilgilerinizi gönderdikten sonra, en kısa süre içerisinde talepleriniz için sizinle iletişime geçilecektir.

Çatı Işıklık Sistemleri

Genel anlamda binaların, avmlerin çatıdan ışık almak yada havalandırma sağlamak amacı ile açılan boşluklarına yapılan ışıklıklar, çalış taşıyıcıların üzerine oturtulan opak camlardan oluşmaktadır. Çatı ışıklıklarında ısı ve ışık kullanımı cam kullanımı, enerjinin tüketilmesinin minimuma indirilmesi açısından da oldukça önemlidir.

Işıklık sistemleri, güneşin olumsuz etkilerinden arınmış ve süzülmüş gün ışığı ile dolu ortamlar yaratmada ideal çözümler olarak geliştirilmiştir.  Özel alüminyum profiller kullanılarak oluşturulan bu sistemlerde, polikarbonat levhalar veya özel emniyetli çift cam kullanılmak suretiyle ısı kaybı ortadan kaldırılmaktadır.

Güneş yoğunluğu giydirme cephelere kıyasla aşırı fazladır. Isı farkları camlara aşırı yükler getirmekte ve güneş yutucu termal camlara yada termal polikarbonat kaplamaya ihtiyaç duyulmaktadır. Çatı ışıklık camları emniyetli olmak zorundadır. Darbelere mukavim olmalı ve kırıldığında dağılmamalıdır. Bu sebeple çatı cam panellerinde temper ve laminasyon beraber yapılmalı ve emniyet sağlanmalıdır. Yağmur suyu tahliyesi aşırı yağışlara karşı mutlaka kullanılmalı ve kondens kanalları kullanılmalıdır.

Çatı ışıklık sistemlerimiz hakkında ayrıntılı bilgi ve projelendirme çalışmaları için firmamıza web sitemizin iletişim sayfasından ulaşabilirsiniz.